W piątek 29 marca br. w Urzędzie Gminy Sośno odbyło się uroczyste wręczenie srebrnych medali „Za zasługi dla obronności kraju”. Odznaczenie przyznane zostało rodzicom, których troje synów pełniło nienagannie czynną służbę wojskową tj. Państwo Anastazja i Alojzy Lange z Sośna, Państwo Stefania i Jan Langowscy z Sośna oraz Pani Bernadeta Grabowska z Sośna.

Na uroczystość przybył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bydgoszczy ppłk Adam Ciesielski oraz mjr Sławomir Nowak. Aktu dekoracji medalami dokonał ppłk Adam Ciesielski, który wyraził uznanie i szacunek dla Rodziców za patriotyczną postawę w wychowaniu dzieci.

Wójt Gminy Sośno  ze swej strony złożył na ręce odznaczonych dyplom uznania za zasługi dla obronności kraju poprzez wychowanie dzieci na wzorowych żołnierzy. Życzył jednocześnie wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i pomyślności dla całej Rodziny.